Objednávka hry: + 420 604 960 779

Aktuality

Tenisový rok 2020 nebyl pro tenisty TJ Zbrojovky Vsetín vůbec špatný.  Hráči našeho oddílu ovládli celkem 42 celostátních turnajů v kategoriích od minitenisu (6-7 let) až po dorost (15-18 let) a k tomu měli několik dalších finálových účastí. 13 vítězných turnajů ve dvouhře a 29 ve čtyřhře je myslím velmi pěkná vizitka sportovní výkonnosti našich hráčů.
V kategorii minitenisu se o to zasloužil jedním vítězstvím na domácím turnaji Matěj Němec.
V kategorii babytenisu máme želízko v ohni i do dalšího roku v rukou Ondry Bednáře (2. místo na turnaji ve Valašském Meziříčí). V kategorii mladšího žactva máme několik nadějí, Adama Němce (4 vítězství ve dvouhře a 6 ve čtyřhře), Adinu Pohankovou (3 vítězství ve dvouhře, 6 ve čtyřhře), plus Šimona Hanzala, Petra a Pavla Adrýsovi (každý 1 vítezství ve čtyřhře). Ve starších žácích bral jedno vítězství ve čtyřhře Jonáš Šafařík, který již většinu sezóny sbíral zkušenosti na turnajích dorostu, kde se dařilo hlavně Michalovi Fojtů (2 vítězství ve dvouhře a 4 ve čtyřhře), Janu Čechovi (1 vítězství ve dvouhře a 4 ve čtyřhře), Kláře Kajabové (2 vítězství ve dvouhře a 4 ve čtyřhře)a Nele Šeré (1 vítězství ve čtyřhře).
Plus řada dalších našich hráčů se účastnila turnajů a soutěžních utkání v blízkém okolí (Iva Stejskalová, Michal Jarošek, Jakub Schön ,Patrik Vala, Filip Vala, David Jarošek, Lukáš Pokorný, Josef Sebastian Orlita, Jakub Kučerňák, Petra Václavíková, Julie Stejskalová, Patricie Kocourková, Ondřej Daňko, Michal Surý, Nikola Matkovič, Eliáš Navláčil, Tereza Jenáčková, Karolína Skálová, Filip Ondryáš, Jáchym Fiala, Daniel Schachl, Aneta Hanzalová …), takže velké poděkování všem-hráčům, trenérům i rodičům.

Soutěže družstev byly zahájeny až začátkem června 2020 a měly redukovaný počet zápasů na tři kola. Do soutěží bylo celkem zapojeno 9 družstev všech věkových kategorií. Velkého úspěchu jsme dosáhli v kategorii minitenisu (6-7 let), kdy po dvou druhých místech v Havířově a v Ostravě jsme na finálovém turnaji v Přerově vyhráli a kvalifikovali se na mistrovství republiky do Prahy, kde jsme skončili na 7. místě. Babytenisové družstvo hrálo nejvyšší soutěž v rámci severní Moravy. V základní skupině obsadilo pěknou 3. příčku a na finálovém turnaji v Přerově skončilo na 8. místě.  V kategorii mladších žáků jsme pomýšleli na postup do nejvyšší soutěže, ale hned v úvodním zápase proti Beskydskému tenisovému klubu se plány pokazily a nakonec z toho bylo 5. místo. V kategorii starších žáků jsme měli jasný cíl, návrat do oblastního přeboru a to se nám podařilo. „B“ tým  mladších žáků hrál neoficiální soutěž a po třech výhrách bral 1. místo. V kategorii dorostu hrál „A“ tým nejvyšší soutěž-extraligu, kde zopakoval 6. příčku z minulého ročníku.  Dorostenecký „B“ tým hrál oblastní soutěž a nakonec obsadil 4. místo. V kategorii dospělých náš „A“ tým v Severomoravské divizi skončil na 5. místě. „B“ tým dospělých po loňském postupu do oblastního přeboru se vrací zpět do oblastní soutěže.

Fotodokumentace na FB Vsetínský tenis

Ve dnech 8.-11.8.2020 se v tenisovém stánku TJ Zbrojovky Vsetín na Tyršovce uskutečnil již 57.ročník Kubiskova memoriálu. Celostátní turnaj dospělých kategorie B přilákal kvalitní hráče z popředí českého žebříčku a bylo se na co dívat již v úvodních kolech. Do turnaje se prezentovalo 43 hráčů, z toho 7 domácích. Přejít přes první kolo se podařilo dvěma hráčům a to Pavlu Sukanému a Michalovi Fojtů, poté se již projevila kvalita soupeřů z různých konců ČR. Výbornou diváckou kulisu přilákal 18. hráč českého žebříčku a v minulosti 103 hráč světového žebříčku Jaroslav Pospíšil (TK Neridé Praha). Vítěz posledních dvou ročníků Michal Franěk (TC Realsport Nymburk) ztroskotal již ve čtvrtfinále, když nestačil na zástupce valašského regionu Zděnka Děrkase (TK Deza Valašské Meziříčí), který se probojoval až do finále, když v semifinále porazil Jakuba Kadoru (TK Slavia Orlová) 6:4,6:4. Druhé semifinále mezi Jaroslavem Pospíšilem a Danielem Orlitou (TJ Slovan Moravská Třebová) sneslo měřítko mezinárodní úrovně, které nakonec šťastněji skončilo výhrou Jardy Pospíšila ve třech setech 5:7, 6:1, 7:6. Pondělní podvečerní finále mezi Pospíšilem a Děrkasem bylo ukázkou  zkušenosti a kvality, která byla na straně Jardy v poměru 6:1,6:1. Plus Pospíšil přidal společně s Janem Jermářem (TK Deza Valašské Meziříčí) i vítězství ve čtyřhře, když ve finále porazili dvojici Jakub Kadora, Štěpán Holiš (TK Na Dolině) 6:4,6:4. Turnaj se vydařil po všech stránkách a hlavně se hrál kvalitní tenis.

Rychlá odpověď

Tyršovka tenis centrum si moc neodpočine, následující víkend přichází na řadu již 57.ročník Kubiskova memoriálu, jednoho z nejstarších tenisových turnajů dospělých v ČR a bude se na co dívat, začíná se v sobotu 8.8.,finále se předpokládá na pondělí 10.8. v 16:30.Podaří se Michalovi Fraňkovi získat po třetí za sebou titul?To se uvidí, konkurence je letos opravdu silná.Každopádně se můžeme těšit na kvalitní tenis.

3.ročník memoriálu Radomíra Hnízdila je za námi - v sobotu 1.8. se sešlo 19 babytenistů, kteří bojovali nejdříve ve skupinách a poté pavoukem o celkové umístění.Vítězem turnaje se stal Tadeáš Dorazil (TJ Slovan Moravská Třebová), který ve finále porazil Jirku Lešingra (TK Zlín) 4:1.Do semifinále hlavní soutěže se dostal i domácí hráč Ondra Bednář, který nakonec v boji o třetí místo nestačil na Jonáše Syryčanského (TK Deza Val.Mez.) v poměru 2:4.Pochvalu za předvedené výkony zaslouží i ostatní domácí hráči-Eliáš Navláčil, Terezka Jenáčková, Matěj Němec, Nikola Matkovič a Filip Ondryáš, plus všichni zúčastnění hráči

Turnaje v letní sezóně 2020

4. 7. 2020: Turnaj neregistrovaných hráčů dvouhry 50+ (muži)

11. 7. 2020: ATL Vsetín - ATL Rožnov pod Radhoštěm (družstva)

12. 7. 2020: Turnaj ATP Valašska open (muži) - dvouhry

18. 7. 2020: Turnaj neregistrovaných hráčů ve čtyřhrách kategorie muži

19. 7. 2020: Turnaj neregistrovaných hráčů ve čtyřhrách kategorie ženy

25. - 27. 7. 2020: Celostátní turnaj v kategorii dorost, dorostenky

1. 8. 2020: Celostátní turnaj“Memoriál Radomíra Hnízdila 3. ročník“ v kategorii babytenis (8-9 let)

8. - 11. 8. 2020: Celostátní turnaj v kategorii muži "Kubiskův memoriál 57. ročník“

16. 8. 2020: Turnaj ATP Valašska open (muži) - čtyřhry

22. 8. 2020: Turnaj neregistrovaných hráčů “Milo cup“ ve dvouhrách kategorie muži

23. 8. 2020: Celostátní turnaj v kategorii minitenis (6-7 let)

5. 9. 2020: Turnaj neregistrovaných hráčů ve smíšené čtyřhře

6. 9. 2020: Turnaj neregistrovaných hráčů ve čtyřhrách kategorie ženy

12 - 14. 9. 2020: Celostátní turnaj v kategorii starší žáci, starší žákyně

19. - 21. 9. 2020: Celostátní turnaj v kategorii mladší žáci, mladší žákyně

26. 9. 2020: Turnaj „Poslední smeč“ ve dvouhrách kategorie muži

27. 9. 2020: Turnaj ATP Valašska open (muži) - dvouhry masters

3. 10. 2020:  „Family open 12. ročník “ - smíšená  čtyřhra (rodič - dítě)

Adam Němec se na kvalitně obsazeném turnaji mladších žáků v Kroměříži dostal do semifinále dvouhry a jenom o fous nehrál finále, to si zahrál ve čtyřhře a společně s Marianem Veselým (TC Bajda Kroměříž) skončili na druhém místě.Gratulace				</div>
				<!-- end item -->
							</div><!-- end span -->
							</div><!-- end row -->
																			<div class=

Sdružený okresní přebor mladších žáků pro Vsetín a Nový Jičín, který se odehrál v Zašové, opanovali naši hráči - Adina Pohanková vyhrála dvouhru a ve čtyřhře společně s Julií Stejskalovou skončily na druhém místě.V kategorii chlapců Petr Andrýs se dostal do finále dvouhry a společně s bráchou Pavlem vyhráli čtyřhru, plus Pepa Orlita druhé místo a Šimon Hanzal třetí místo ve čtyřhře. Úspěšný a výživný tenisový víkend.Gratulace.

Oblastní přebor jednotlivců v babytenisu na kurtech TK Deza Valašské Meziříčí absolvovala i pětice našich tenisových nadějí,v sobotu hráli chlapci (celkem 30) - Ondra Bednář a Eliáš Navláčil výhrali své skupiny, Ondra se dostal do čtvrtfinále a 8.místo je velmi solidním výsledkem, Eliáš nakonec obsadil 16.místo. Štěpán Juráň měl na úvod těžkou skupinu, chuť si spravil v soutěži útěchy, kde vybojoval dvě výhry.V neděli se hrálo mezi holkama v počtu 20, Karolína Skálová skončila na 12. a Tereza Jenáčková na 15. místě. Šlo hlavně o herní zkušenosti, přivyknutí na zápasovou atmosféru a o motivaci do další tenisové přípravy.

Minitenisté druzí na oblastních přeborech družstev v Havířově - jeli jsme na výlet a skončili jsme ve finále, dobrá práce a velká gratulace.Čtyřčlenné družstvo ve složení Matěj Němec, Jáchym Fiala, Daniel Schachl a Aneta Hanzalová nejprve ve skupině porazilo Start Ostrava 4:0, poté nestačilo na Přerov stejným výsledkem ,aby v boji o postup do semifinále porazilo domácí tým Tennis Hill Havířov A po boji 3:2. Semifinále jsme zvládli na výbornou proti béčku Havířova 3:1 a ve finále jsme opět nestačili na Přerov po porážce 4:0

Ve zkratce z výsledku družstev Tenis Vsetín:Dospělí A v severomoravské divizi podlehli TK Na Dolině v domácím prostředí 3:6, béčko dospělých nestačilo na ITS Tennis Club Olomouc stejným výsledkem.Dorost A v extralize podlehl TK Na Dolině opět 3:6.Náš budoucí soupeř SC Ostrava se však odhlásil se soutěže,což znamená,že i příští sezónu se bude hrát nejvyšší soutěž.Béčko dorostu mělo volno. Starší žáci splnili povinné vítězství nad Vitality Slezsko 7:2, nejvíce mrzí prohra mladších žáku A nad Beskydským TK o pár míčků 4:5, béčko mladších žáků zvládlo derby proti TJ Sokol Huslenky velmi dobře výhrou 6:0 a podobně se dařilo i babytenistům,kteří přehráli SK JC Sport Opava 9:1.O nadcházejícím víkendu je volno kvůli oblastním přeborům jednotlivců v kategoriích babytenis,starší žactvo a dospělí, plus minitenisté míří do Havířova na setkání družstev v rámci severní Moravy.