Objednávka hry: + 420 604 960 779

Aktuality

Pozitivní informace - vzhledem k otevření venkovních sportovišť pro individuální sporty a podle klimatických podmínek se budeme snažit intenzivně pracovat (dnes se začalo) na přípravě antukových kurtů. Jakmile budou kurty připravené ke hře budeme Vás prostřednictvím webových stránek a facebooku informovat. Členské příspěvky na letošní sezónu jsou již aktualizovány (viz ceník) a zůstávají stejné jako v loňském roce.

Úspěchy vsetínských tenistů ve zkrácené zimní halové sezóně - 12 vavřínů z toho 4 ve dvouhře a 8 ve čtyřhrách na turnajích kategorie C, plus několik dalších semifinálových a finálových účastí jsou pěkným zúročením podzimní a zimní tréninkové přípravy. A kdo se o to zasloužil? V mladším žactvu to byla Adina Pohanková, která ovládla turnaj v Zábřehu na Moravě, jak ve dvouhře tak ve čtyřhře a Adam Němec, který vyhrál turnaj ve dvouhře Na Dolině, plus přidal tři vítězné turnaje ve čtyřhře (Drnovice, Studénka, Na Dolině).Ve starším žactvu se podařilo vyhrát turnaj ve čtyřhře Jonymu Šafaříkovi ve Studénce. A v dorostu hráli prim Jan Čech, Michal Fojtů a Klára Kajabová. Honza bral vítězství ve dvouhře ve Studénce a společně s Michalem Fojtů vyhráli čtyřhru ve Studénce a v Havířově.Michal přidal ještě tři semifinálové účasti ve dvouhře.Klára Kajabová vyhrála dvouhru ve Studénce a čtyřhru v Rožnově p. R. Gratulace všem hráčům, trenérům i rodičům a nyní hodně trpělivosti do dalších tenisových akcí..

Aktuální info pro všechny členy oddílu - přechod na antuku je zatím ve hvězdách, o termínu zahájení letní tenisové sezóny Vás budeme průběžně informovat na základě vývoje pandemie a vládních opatření. Členský příspěvek na letní antukovou sezónu 2020 bude aktualizován a upřesněn na stránkách www.tenisvsetin.cz, jakmile budeme znát konkrétnější datum zahájení provozu sportoviště na Tyršovce. Děkujeme za pochopení a budeme se těšit a doufat, že se začne hrát, co nejdříve.

Vážení rodiče, jelikož státem vyhlášený nouzový stav a zákaz volného pohybu pokračuje, nebudou tenisové tréninky probíhat ani v měsíci dubnu.Pokud během dubna dojde k nějakým konkrétním změnám, budeme Vás aktuálně informovat.
Na facebooku Vsetínský tenis Tenisová škola připravila pár instruktážních videí pro nejmenší členy oddílu, které by mohly odpoutat pozornost od všemožných zpráv chrlících se ze všech sdělovacích prostředků a tím přenastavit soustředění na pozitivnější a příjemnější činnost - hraní si s tenisákem!

Tenisový rok 2019 byl pro tenisty TJ Zbrojovky Vsetín úspěšný i smutný zároveň. Hráči tohoto oddílu v loňském roce ovládli celkem 31 celostátních turnajů v kategoriích od babytenisu (8 – 9 let), přes mladší žactvo (10 – 12 let), starší žactvo (13 – 14 let), dorost (15 - 18 let) až po dospělé. 20 vítězných turnajů ve dvouhře a 11 ve čtyřhře je potěšujících. Také nás ale v tomto roce na začátku dubna potkalo jedno lidské neštěstí, a to úmrtí dlouholetého úspěšného vsetínského hráče, trenéra a pedagoga Ing. Radovana Ondruše. Odpočívej v pokoji Radku.

Koncem dubna 2019 byly na Tyršovce zahájeny soutěže družstev. Do soutěží bylo celkem zapojeno 10 družstev všech věkových kategorií. Konkrétně v kategorii minitenisu (6-7 let) naše družstvo získávalo první cenné zkušenosti na turnajích v Havířově (2. místo), Valašském Meziříčí (5. místo) a v Přerově (5. místo). Babytenisové družstvo hrálo nejvyšší soutěž v rámci severní Moravy. V základní skupině obsadilo 2. příčku, čímž se kvalifikovalo na závěrečný turnaj o postup na MČR konaný každoročně na sklonku prázdnin v Přerově. Zde naši babytenisté obsadili celkovou 3. příčku, čímž vyrovnali historicky nejlepší výsledek v této kategorii. V kategorii mladších i starších žáků se „A“ týmy účastnili shodně oblastního přeboru, což je v těchto kategoriích druhá nejvyšší soutěž a obsadili jsme 4. respektive 8. příčku. „B“ týmy skončili v mladším žactvu na 2. místě a ve starším žactvu na 4. místě. V kategorii dorostu hrál „A“ tým nejvyšší soutěž, tedy extraligu, kde vybojoval 6. příčku. Dorostenecký „B“ tým bojoval v oblastním přeboru, a nakonec obsadil sestupové 7. místo. V kategorii dospělých náš „A“ tým s přehledem uhájil příslušnost v Severomoravské divizi, což je nejvyšší soutěž na severní Moravě, kde nakonec obsadil 4. místo. „B“ tým dospělých obsadil v oblastní soutěži 1. místo a postoupil tak do oblastního přeboru, což je druhá nejvyšší severomoravská soutěž.

V zimním i letním období mladí tenisté a tenistky bojovali na turnajích jednotlivců. V babytenisu se nejvíce dařilo Adině Pohankové a Šimonu Hanzalovi. Adina dokázala vyhrát 5 celostátních turnajů, 3 turnajové okruhy a na MČR jednotlivců obsadila krásnou 9. příčku. Šimon Hanzal vyhrál 3 celostátní turnaje a na MČR jednotlivců obsadil taktéž 9. místo, gratulace. Další 2 vítězné turnaje přidal Josef Sebastian Orlita. V kategorii žactva nás nejlépe reprezentovali Adam Němec (3 vítězné turnaje, jeden ve dvouhře a dva ve čtyřhře), Petr Andrýs (2 semifinálové účasti) a Jonáš Šafařík (5 finálových účastí, nejlepší starší žák našeho oddílu). V kategorii dorostu se nejvíce dařilo Janu Čechovi (v 15ti letech 110. místo na celostátním žebříčku dorostenců do 18ti let), když dokázal vyhrát hned 6 celostátních turnajů jednotlivců ve dvouhře a Kláře Kajabové (v 15ti letech 84. místo na celostátním žebříčku do 18ti let), která zvítězila ve dvou celostátních turnajích ve dvouhře a ve čtyřech ve čtyřhře. Dále nás v této kategorii úspěšně reprezentoval také Michal Fojtů, když dokázal zvítězit ve dvou turnajích ve čtyřhře, plus měl 3 finálové účasti ve dvouhře. V kategorii dospělých ovládl jeden turnaj ve dvouhře a tři ve čtyřhře Stanislav Bačo, opora „A“ družstva dospělých.

V současné době je v plném proudu zimní tenisová sezona a mladí tenisté se připravují v halovém prostředí sportcentra na Bobrkách a ve sportovní hale SŠ Kostka, kde se o hráče stará trenérský tým ve složení Mgr. Petr Bačo, Jan Bednář, MBA Stanislav Bačo (toho času již na trenérské stáži na Kajmanských ostrovech), Bc. Vlastimil Martinák, Mgr. Daniel Jokeš, Mgr. Tomáš Kůra. Na kondici našich nejlepších hráčů dohlíží Mgr. Hynek Frömel. Na přípravě začínajících dětí vsetínské tenisové školy v kategoriích minitenis, babytenis a žactva se podílí ženské duo Gabriela Kovářová, Lucie Hryciowová a nově i Michal Fojtů.

Velké poděkování patří městu Vsetín za dotaci na pronájem sportovišť, která byla k tomuto účelu použita.

Na konci roku 2019 tenisté odložili rakety a byli si zabruslit na vsetínském Lapači (viz foto). Takže díky patří i spolupráci s VHK Vsetín.

V sobotu 28.9. 2019 proběhl na kurtech TJ Zbrojovky Vsetín za přítomnosti starosty města Vsetín Jiřího Růžičky již 11. ročník  turnaje rodinných příslušníků Family open. Letošního ročníku se zúčastnilo 24 párů (stejně jak loni), které byly rozděleny podle věku a výkonnosti do čtyř kategorií. Hrálo se ve skupinách po šesti každý s každým a celkem se během dne odehrálo 60 utkání. První, výkonnostní kategorii bez ztráty kytičky vyhrála dvojice Michal a Natálie Korabíkovi. Druhé místo s jednou prohrou obsadila dvojice Pavel a Simon Halkovi, třetí místo Zdeněk a Veronika Cahlíkovi.

 

Druhou kategorii tvořili mladí babytenisté, kde první místo obsadila dvojice Honza a Ondra Bednářovi před rodinou Orlitových, třetí místo patří rodině Navláčilů. Hrál se pěkný tenis, všichni se snažili jak mohli, některým po prohraném zápase i slzičky ukáply.

 

Závodní žákovská kategorie byla dost vyrovnaná. V ní se nejvíce dařilo rodině Andrýsovým, kteří obhájili loňské vítězství. Z druhého místa se radovala dvojice Michal a Honza Hrňovi a těsně pouze o skóre skončili na třetím místě Bořek a Romana Kašparovi. 

 

Elitní kategorie měla také 6 párů a letošní vítězství patří rodině Šafaříků, která v klíčovém zápase o první místo porazila loňské vítěze z rodiny Fojtů. Třetí místo obsadili sourozenci Honza Danek Čechovi. Celý turnaj se nesl v pohodové atmosféře ke spokojenosti všech zúčastněných. Počasí opět nezklamalo, všichni si dobře zahráli a ukončili letní antukovou sezónu. 

 

 

Šimon Hanzal s Adinou Pohankovou zakončili své tažení babytenisem krásným umístěním na MČR v Rakovníku, které se uskutečnilo ve dnech 21.-23.9.2019. Šimon po výborných výkonech ovládl svou základní skupinu, následně v hlavním pavouku uhrál kolo, čímž se dostal mezi 16 nejlepších z celkových 48 účastníků. V osmifinále už našel Šimon přemožitele, stejně jako Adina Pohanková, která shodně došla mezi dívkami mezi 16 nejlepších. Po úspěšném zvládnutí základní skupiny i Adina uhrála v hlavním pavouku kolo, kde následně po bojovném výkonu prohrála. I pro ni je účast mezi 16 nejlepších příjemným oceněním její snahy. Jak jí, tak i Šimonovi patří velká gratulace a poděkování za výbornou reprezentaci našeho klubu. Oběma přejeme hodně štěstí a trpělivosti v opravdovém tenise, který na ně čeká od příští sezony v kategorii mladších žáků! 

Ve dnech 21.-23.9.2019 se na kurtech TJ Zbrojovky Vsetín uskutečnil turnaj mladších žáků a žaček, kterého se zúčastnilo 22 hráčů a 14 hráček z celé ČR. Turnaj žáků ovládl ve dvouhře Tomáš Váňa z TK Luhačovice, který ve finále porazil Davida Šipulu z Valašského Meziříčí v poměru 6:1,6:0. Z našich hráčů dosáhl na nejlepší výsledek Adam Němec, který ve dvouhře vybojoval krásné 3. místo, za což mu patří velká gratulace!

Turnaj mladších žaček ovládla Nina Minarovičová, která ve finále porazila Beátu Mičolovou v poměru 2:6,6:0 a 10:2. Ve čtyřhře žaček je potřeba zmínit pěkné 3. místo naše domácí dvojice Julča Stejskalová/Paťa Kocourková, kterým k tomuto umístění velmi gratulujeme! 

V sobotu 31.8.2019 se v Přerově odehrál závěrečný turnaj smíšených družstev v babytenise a minitenise o postup na MČR, který nese název Memoriál Zdeňka Kocmana. Turnaj v babytenise se skládá ze 4 nejlepších družstev ze severní Moravy a již tradičně mezi nimi nechyběl náš tým ve složení Šimon Hanzal, Adina Pohanková, Josef Sebastian Orlita a Ondřej Daňko. V semifinále nestačilo toto družstvo na tým TK Na Dolině v poměru 3:7, ale v boji o třetí místo trochu nečekaně porazilo Přerov 4:2, což je velmi milý výsledek. 

Naše minitenisové družstvo ve složení Matěj Němec, Julča Pohanková, Eliáš Navláčil a Terezka Jenáčková vybojovalo 5. místo z 9 celkových. Nejmenší tenisté sbírali další zkušenosti z minitenisového kurtu a opět zjišťovali, že tenis není jenom o pozitivních pocitech, ale mnohem více o velkém psychickém vypětí. 

Všem zúčastněným reprezentantům našeho klubu děkujeme a přejeme hodně štěstí a radosti ze hry v dalších etapách tenisového života! 

Ve dnech 14.-16.9.2019 se v tenisovém areálu TJ Zbrojovky Vsetín uskutečnil celostátní turnaj staršího žactva, kterého se zúčastnilo 30 hráčů. Nejvíce se dařilo domácímu Jonáši Šafaříkovi, který se dostal až do finále, kde nestačil na výborně hrajícího Tomáše Kratochvíla z Olomouce. Za zmínku jistě stojí i výkon Filipa Valy, který se probojoval mezi 8 nejlepších do čtvrtfinále, kde taktéž nestačil na výše zmíněného Tomáše Kratochvíla. Turnaj ve čtyřhře ovládl pár Hanačík/Váňa. Jonymu i Fildovi gratulujeme a přejeme hodně zdaru na dalších turnajích! 

Vedle turnaje chlapců se konal taky turnaj dívek ve stejné věkové kategorii, který opanovala věkem stále mladší žačka Aneta Holubová z Kroměříže, když ve finále porazila 1. nasazenou Barboru Káňovou v poměru 6:1,6:0. Čtyřhru vyhrála dvojice Janošková/Vítková.