Objednávka hry: + 420 604 960 779

Aktuality

Tenisové kurty v provozu, provozní doba po-ne 8:00-20:00, bližší informace ohledně členských příspěvků, kurtovného, přihlášek pro nové členy a trénující mládež najdete na nových stránkách www.tjzbrojovka.cz/ceník/členství. Platební info ohledně tréninkových příspěvků mládeže v sekci Tenisová škola. Rezervace kurtů na telefonu 604 960 779.

Příprava tenisových kurtů vrcholí a v půlce příštího týdne (středa 28.4.2021) pokud stav kurtů dovolí a bude příznivé počasí, zahájíme jarní tenisovou sezonu. Prosíme všechny tenisové nadšence, aby vzali úvodní herní hodiny na kurtech jako rozehrávku a přivyknutí na antuku bez zápasového rytmu. Plus žádáme všechny přítomné návštěvníky tenisového areálu, aby dodržovali hygienická a další pravidla v souvislosti s epidemií Covid-19 a vzali na vědomí, že nebudou k dispozici šatny se sprchami.
Děkujeme všem, kteří se podíleli na přípravě tenisových kurtů a přejeme ať se bezpečně a pohodově hraje.

Aktuální info k provozu tenisových kurtů na Tyršovce a další informace sledujte na webových stránkách spolku TJ Zbrojovka Vsetín www.tjzbrojovka.cz, na kterých budou nyní pravidelně publikovány informace a dění z tenisového prostředí na Tyršovce.

Tento týden finišujeme s přípravou tenisových kurtů a od středy 28.4.2021 bysme rádi zahájili hru v tenisovém areálu na Tyršovce. V pondělí a v úterý 26.-27.4. bude zkušební období, kdy dostanou možnost si po půl roce šáhnout na raketu a na antuku závodní hráči (mládež), neboť se velmi rychle blíží soutěžní období a je potřeba vyzkoušet stav kurtů a jejich provozuschopnost po náročné třítýdenní přípravě. Podmínkou před nástupem na kurt je mít zaplacený členský příspěvek nebo poplatek v hotovosti u správce tenisových kurtů (viz ceník).

 

Výše členských příspěvků zůstává stejná jako v loňském roce. Bližší info a způsob platby v sekci Ceník. Plus na webových stránkách www.tjzbrojovka.cz/ceník/členství je i specifikováno jak se stát novým členem a co je potřeba proto udělat.

Jako každý rok náš oddíl pořádá řadu turnajů jednotlivců v rámci Českého tenisového svazu a hlavní událostí bude zajisté již 58.ročník Kubiskova memoriálu a  to v termínu 7.-10.8.2021. O týden dříve v sobotu 31.7.2021 zavzpomínáme na dlouholetého tenisového činovníka Radka Hnízdila, kdy nás čeká 4.ročník turnaje v kategorii babytenis - Memoriál Radomíra Hnízdila. Kromě toho máme v kalendáři turnajů i po jednom turnaji v kategoriích minitenis, mladší žáci, starší žáci a dorost. Mimo turnaje registrovaných hráčů, nezapomínáme ani na veřejnost a členy oddílu, termíny těchto turnajů budou ještě upřesněny podle vývoje epidemiologické situace. Budeme Vás informovat.

V letošním roce je přihlášeno do soutěží družstev v rámci Severomoravského tenisového svazu celkem 8 družstev TJ Zbrojovka Vsetín. Dvě družstva babytenistů, dvě družstva mladších žáků, jedno družstvo starších žáků, jedno extraligové družstvo dorostu a dvě družstva dospělých. A družstvo bude v rámci severní Moravy opět bojovat v nejvyšší soutěži v Severomoravské divizi. Soutěže jsou rozlosovány, čeká se na schválení jednotlivých soupisek a hlavně na termín, kdy se bude začínat. Vše se odvíjí na základě opatření proti Covid-19. Budeme Vás informovat.

Tenisový rok 2020 nebyl pro tenisty TJ Zbrojovky Vsetín vůbec špatný.  Hráči našeho oddílu ovládli celkem 42 celostátních turnajů v kategoriích od minitenisu (6-7 let) až po dorost (15-18 let) a k tomu měli několik dalších finálových účastí. 13 vítězných turnajů ve dvouhře a 29 ve čtyřhře je myslím velmi pěkná vizitka sportovní výkonnosti našich hráčů.
V kategorii minitenisu se o to zasloužil jedním vítězstvím na domácím turnaji Matěj Němec.
V kategorii babytenisu máme želízko v ohni i do dalšího roku v rukou Ondry Bednáře (2. místo na turnaji ve Valašském Meziříčí). V kategorii mladšího žactva máme několik nadějí, Adama Němce (4 vítězství ve dvouhře a 6 ve čtyřhře), Adinu Pohankovou (3 vítězství ve dvouhře, 6 ve čtyřhře), plus Šimona Hanzala, Petra a Pavla Adrýsovi (každý 1 vítezství ve čtyřhře). Ve starších žácích bral jedno vítězství ve čtyřhře Jonáš Šafařík, který již většinu sezóny sbíral zkušenosti na turnajích dorostu, kde se dařilo hlavně Michalovi Fojtů (2 vítězství ve dvouhře a 4 ve čtyřhře), Janu Čechovi (1 vítězství ve dvouhře a 4 ve čtyřhře), Kláře Kajabové (2 vítězství ve dvouhře a 4 ve čtyřhře)a Nele Šeré (1 vítězství ve čtyřhře).
Plus řada dalších našich hráčů se účastnila turnajů a soutěžních utkání v blízkém okolí (Iva Stejskalová, Michal Jarošek, Jakub Schön ,Patrik Vala, Filip Vala, David Jarošek, Lukáš Pokorný, Josef Sebastian Orlita, Jakub Kučerňák, Petra Václavíková, Julie Stejskalová, Patricie Kocourková, Ondřej Daňko, Michal Surý, Nikola Matkovič, Eliáš Navláčil, Tereza Jenáčková, Karolína Skálová, Filip Ondryáš, Jáchym Fiala, Daniel Schachl, Aneta Hanzalová …), takže velké poděkování všem-hráčům, trenérům i rodičům.

Soutěže družstev byly zahájeny až začátkem června 2020 a měly redukovaný počet zápasů na tři kola. Do soutěží bylo celkem zapojeno 9 družstev všech věkových kategorií. Velkého úspěchu jsme dosáhli v kategorii minitenisu (6-7 let), kdy po dvou druhých místech v Havířově a v Ostravě jsme na finálovém turnaji v Přerově vyhráli a kvalifikovali se na mistrovství republiky do Prahy, kde jsme skončili na 7. místě. Babytenisové družstvo hrálo nejvyšší soutěž v rámci severní Moravy. V základní skupině obsadilo pěknou 3. příčku a na finálovém turnaji v Přerově skončilo na 8. místě.  V kategorii mladších žáků jsme pomýšleli na postup do nejvyšší soutěže, ale hned v úvodním zápase proti Beskydskému tenisovému klubu se plány pokazily a nakonec z toho bylo 5. místo. V kategorii starších žáků jsme měli jasný cíl, návrat do oblastního přeboru a to se nám podařilo. „B“ tým  mladších žáků hrál neoficiální soutěž a po třech výhrách bral 1. místo. V kategorii dorostu hrál „A“ tým nejvyšší soutěž-extraligu, kde zopakoval 6. příčku z minulého ročníku.  Dorostenecký „B“ tým hrál oblastní soutěž a nakonec obsadil 4. místo. V kategorii dospělých náš „A“ tým v Severomoravské divizi skončil na 5. místě. „B“ tým dospělých po loňském postupu do oblastního přeboru se vrací zpět do oblastní soutěže.

Fotodokumentace na FB Vsetínský tenis