Objednávka hry: + 420 604 960 779

Aktuality

Tenisový oddíl TJ Zbrojovka Vsetín a jeho úspěšná sezóna 2018

Tenisový rok 2018 se tenistům TJ Zbrojovky Vsetín mimořádně vydařil. Hráči tohoto oddílu v roce 2018 dokázali ovládnout celkem 47 celostátních turnajů v kategoriích od babytenisu (8 – 9 let), přes mladší žactvo (10 – 12 let), starší žactvo (13 – 14 let), dorost (15 - 18 let) až po dospělé. 24 krát se vsetínští radovali ve dvouhře a 23 krát ve čtyřhře. Toto je historicky zcela výjimečný počin, který se bude v budoucnu hodně těžko překonávat. Vsetínským se nadstandardně dařilo ve všech kategoriích.

 

Sezona 2018 odstartovala na jaře soutěžemi družstev v krásném prostředí tenisového areálu TJ Zbrojovky Vsetín na Tyršovce. Do soutěží bylo celkem zapojeno 9 družstev všech věkových kategorií. Konkrétně v kategorii minitenisu naše družstvo získávalo první cenné zkušenosti na turnajích v Havířově, Valašské Meziříčí a v Ostravě (3. místo). Babytenisové družstvo hrálo nejvyšší soutěž, jíž je na severní Moravě oblastní přebor. V základní skupině obsadilo 6. příčku, čímž se kvalifikovalo na závěrečný turnaj konaný každoročně na sklonku prázdnin v Přerově. Zde naši babytenisté obsadili v konkurenci 19 ti týmů pěknou 8. příčku. V kategorii mladších i starších žáků jsme se účastnili shodně oblastního přeboru, což je v těchto kategoriích druhá nejvyšší soutěž a obsadili jsme 3. respektive 5. příčku. V kategorii dorostu hrál „A“ tým nejvyšší soutěž, tedy extraligu, kde obsadil velmi pěknou 4. příčku. Tohoto umístění si velmi vážíme. Cílem je generovat hráče a hráčky, pro které bude tenis i v dalším životě alternativou pro studium v zahraničí či možným zdrojem obživy, ať už v jakékoliv formě. Dorostenecký „B“ tým bojoval o postup v oblastním přeboru a nakonec obsadil hezké 2. místo. V kategorii dospělých náš „A“ tým do posledního kola bojoval o postup do 2. ligy, aby nakonec obsadil 2. místo v Severomoravské divizi, což je nejvyšší soutěž na severní Moravě. Postup mu tak těsně unikl.  „B“ tým dospělých obsadil 3. místo v oblastní soutěži.

V letním období začali mladí tenisté a tenistky sbírat individuální vavříny na turnajích jednotlivců. V babytenisu, kde se tenisté a tenistky utkávají pouze ve dvouhře, se nejvíce dařilo Adamu Němcovi, Šimonu Hanzalovi a Adině Pohankové. Adam Němec dokázal vyhrát 5 celostátních turnajů, na MČR jednotlivců obsadil pěknou 9. příčku a v závěru sezóny se také podílel jako hostující hráč v barvách TK Agrofert Prostějov na zisku mistrovského titulu v babytenisu družstev. Šimon Hanzal (2. místo v Rožnově p. R.) a Adina Pohanková (1. místo v Kroměříži) dokázali shodně obsadit několik medailových pozic na celostátních turnajích jednotlivců. V kategorii žactva nás nejlépe reprezentovali Jan Čech, Jonáš Šafařík, Klára Kajabová a Nela Šerá, shodně vítězové několika celostátních turnajů jednotlivců ve dvouhře i ve čtyřhře. Jan Čech dokázal ovládnout hned 8 celostátních turnajů a sezonu zakončil na 20. místě v celostátním žebříčku starších žáků. V kategorii dorostu se dvě naše hráčky dostali do blízkosti TOP 20 v ČR a to Eva Čecháková (22. místo v ČR, 1. místo v ročníku narození 2000 v ČR), Iva Stejskalová (23. místo v ČR, 2. místo v ročníku narození 2000 v ČR), čehož si také ceníme a doufáme, že v sezoně 2019 se jim podaří proniknout na žebříček WTA. Michal Fojtů se stal vítězem 4 celostátních turnajů a sezonu zakončil jako 152. hráč do 18 - ti let v ČR. Klára Kajabová zvítězila dokonce na 9 turnajích dorostenek a v celostátním žebříčku ji patří 105. místo.

Za zmínku stojí také velmi dobrá reprezentace oddílu na MČR dorostu, takzvané „Pardubické juniorce 2018“, kam na začátku srpna vyrazila početná vsetínská reprezentace. Na tento turnaj se dokázala kvalifikovat hned čtveřice hráčů hrajících za náš oddíl. Valašskou výpravu tvořili Eva Čecháková (TJ Zbrojovka Vsetín), Iva Stejskalová (TJ Zbrojovka Vsetín), Dominik Holiš (TK Radegast) a vsetínský odchovanec Jan Marančák (TK Agrofert Prostějov). Všichni výše zmínění důstojně reprezentovali náš region na tomto významném turnaji. Největší stopu zde ale zanechala Eva Čecháková, které o vlásek unikl postup mezi nejlepší čtyři hráčky turnaje, když ve čtvrtfinále ztratila téměř vyhraný zápas a nakonec podlehla po boji 4:6 ve třetím setu. Obsadila tak 5. – 8. příčku na jednom z nejvýznamnějších dorosteneckých turnajů ve střední Evropě.

Tenisovou sezonu 2018 již tradičně na našich kurtech zakončil turnaj rodinných týmů, pod názvem „Family open“. Akce se účastní týmy ve složení rodič - dítě. Jedná se o každoroční oblíbené a přátelské ukončení tenisové sezony. Letos se konal již 10. ročník tohoto turnaje, kde je v plné míře uplatněno Coubertinovské heslo „není důležité zvítězit, ale zúčastnit se“. Patronaci nad tímto turnajem vzal pod svá křídla starosta města Vsetín Mgr. Ing. Jiří Růžička, děkujeme.

O hráče reprezentující TJ Zbrojovku Vsetín se dlouhodobě stará trenérský tým ve složení Mgr. Petr Bačo, Jan Bednář, BBA Stanislav Bačo, Bc. Vlastimil Martinák, Mgr. Daniel Jokeš, Ing. Radovan Ondruš, Mgr. Tomáš Kůra. O kondici našich nejlepších hráčů se stará Mgr. Hynek Frömel. Na přípravě začínajících dětí vsetínské tenisové školy v kategorii minitenis, babytenis se podílí ženské trio Gabriela Kovářová, Lucie Hryciowová a Kateřina Martinková.

Takový byl veleúspěšný vsetínský tenisový rok 2018. Věříme, že se díky poctivé práci trenérského kolektivu, podpoře ze strany rodičů a samotné píli hráčů budou takové sezony opakovat. V současné době již probíhá zimní tenisová sezona a mladí tenisté se připravují v halovém prostředí. S pronájmy prostor pro trénování jim výrazně pomohla dotace města Vsetín, která byla k tomuto účelu použita. Děkujeme.