Objednávka hry: + 420 604 960 779

HISTORIE VSETÍNSKÉHO TENISU

Začátky historie tenisu ve Vsetíně sahají do období před první válkou, kdy několik nadšenců hrávalo na improvizovaném hřišti za pivovarem. Psal se rok 1906, když v místnostech dnešní "Snahy" zasedla ustavující valná hromada nového klubu, nazvaného SK Vsetín. Bylo usneseno, aby nový klub pěstoval všechna tělesná cvičení, sporty, sportovní hry a závody, jakož i všechna ostatní cvičení, počínaje v to fotbal, tenis, šerm, turistiku, lyžařství a střílení do terče. Byl to program bohatý a opravdu všestranný.

Teprve v roce 1922, kdy získal SK Vsetín vetší pozemek pro hřiště pod Žamboškou, došlo k první etapě jeho rozvoje. Vyrostly postupně 3 pískové dvorce, tenis pravidelně pěstoval a docházelo již k čilým stykům s okolními většími městy. Bylo to období získávání zkušeností a utváření základního kádru hráčů a příznivců oddílu, kterých bylo v té době okolo sedmdesáti.

Tenisové kurty - dobová fotografie

V roce 1938 došlo k přemístění sportovního areálu do dnešních prostor u Bečvy. Budováním nového průmyslu začalo město rychle vzrůstat a také zájem o tenis se neustále zvyšoval. Nově příchozí Zbrojováci se spojili s dosavadními členy oddílu k činorodé práci, a tak 2. července 1939 zahájil tenisový oddíl činnost na novém hřišti, kde vyrostlo 5 dvorců. Zároveň s dvorci byl vybudován i zděný pavilon se sociálním zařízením, takže oddíl se svými 180 členy využíval jedno z nejlepších sportovišť na Moravě ve své době, a také byl v roce 1940 přijat za řádného člena ČLTA.

Období po osvobození v roce 1945 bylo spojeno s dalším rozvojem. Pískové dvorce byly přestavěny na antukové, byli vyškoleni první trenéři a rozhodčí a zájem o tenis se natolik zvětšil, že v roce 1950 se účastnila krajského mistrovství čtyři družstva přibližně stejné výkonnosti.

Po sjednocení čs. tělovýchovy začíná období, které bezprostředně navazuje na nynější stav. O celou činnost oddílu se staral výbor, který tvořili V. Havelka, J. Jurečka, A. Malý, V. Hambálek, F. Tkadlec, J. Kuboš a který po nejdelší dobu vedl p. Uhlář. Toto období je spojeno s dosud největšími úspěchy našeho oddílu. Mezi nejvýznamnější se počítá účast ve II. národní lize družstev po dobu tří sezon po roce 1965 v kategorii dospělých a vynikající výsledek družstva dorostu v roce 1966, kdy pod vedením p. Malého se stalo krajským přeborníkem a prohrálo až v celostátním finále s družstvem RH Praha. Mezi dospělými se nejvíce zasloužili o tyto úspěchy Ing. S. Kořínek, Z. Nečas, K. Vindiš, Ing. Bambuch, Ing. Rataj, Ing. Pavelka, A. Uhlářová, D. Kopečná a J. Macíčková. Mezi dorostenci mají o vynikající úspěchy největší zásluhy F. Tkadlec, V. Malý a dorostenky Uhlářová s Harákovou.

Po roce 1975 došlo ke generační změně ve výboru oddílu, byl vytvořen nový výbor, který vedl MUDr. Josef Křupka. Ještě za spolupráce s odstupující generací byla dokončena přestavba pavilonu do dnešní podoby s velikou klubovnou.

V nedávné minulosti bylo pod vedením bývalého předsedy Ing. Stanislava Kořínka díky změně prostorového uspořádání vybudováno namísto původních 5 dvorců, nově dvorců 6. V současné době tedy hrajeme v areálu TJ Zbrojovka Vsetín na 6 antukových dvorcích. V provozu je během sezony také nově přestavěný klubový bar.

Sezona 2015 byla zahájena na kompletně zrekonstruovaných dvorcích s automatickým zavlažováním. Věříme, že se nám i nadále bude dařit prostředí našeho tenisového klubu zkvalitňovat tak, aby naši členové byly dlouhodobě spokojeni.